- Komerční sdělení -aktuality

Chcete zhubnout a pak si váhu udržet? Jezte správně

Internet je sice plný zázračných hubnoucích kúr a speciálních tajných postupů, ale jejich výsledek je vždy stejný. Vaše váha po jejich vyzkoušení zůstane stejná, tedy v tom lepším případě, a jediný, kdo z celé procedury vyjde o poznání lehčí, je vaše peněženka. Nevěřte tedy různým šarlatánům, raději se inspirujte v kvalitních online magazínech, nebo třeba na našich stránkách.

Jezte málo, ale častěji

Chcete-li doopravdy zhubnout, je potřeba přestat si lhát do kapsy a dělat věci jen naoko. Lidé, které trápí chronická nadváha, nebo dokonce obezita, obvykle musí v první řadě změnit způsob myšlení a svůj životní styl. Kila navíc totiž nejsou až na vzácné výjimky, kdy přibírání na váze způsobuje medikace nebo zdravotní potíže, důsledkem toho, že se nesprávně stravujeme. Naše tělo je coby tělo všežravce uzpůsobeno na určitý typ přijímání potravy:

  • Jezte častěji během dne, ale menší porce
  • Jednou za čas si dopřejte jednodenní půst, aby se vaše tělo pročistilo
  • Nejezte příliš brzy ráno ani příliš pozdě večer

Diety mají smysl, ale…

K zázračným dietám můžete být oprávněně skeptičtí, řada těch „nezázračných“ ovšem smysl má. Rozeznáte je snadno – pokud vám někdo slíbí rychlé úbytky na váze, aniž byste při dietě adekvátně cvičili, pravděpodobně mu není radno věřit. Raději se inspirujte osvědčenými a vyzkoušenými radami nutričních poradců a dalších odborníků.

V každém případě ovšem obecně platí, že základem pro zdravou a štíhlou postavu je vyvážená strava plná čerstvých potravin. Vyhýbat byste se měli nezdravým tukům, zbytečnému rafinovanému cukru, například ve slazených nápojích, polotovarům, ale také alkoholu. I když se to nezdá, alkoholické nápoje jsou velmi kalorické, a přitom nemají prakticky žádné živiny. Přehánět byste to neměli ani se sladkými či slanými zákusky, raději si dejte čerstvé ovoce nebo nesolené ořechy.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek