- Komerční sdělení -aktuality

Zaostřeno na nohy: Pedikúra v zimě je více než jen beauty záležitost, pro toto si ji dělejte pravidelně

Krásné ruce, ale i nohy jsou výsadou elegantní ženy. Právě proto, byste jim iv zimě měli věnovat dostatečnou pozornost. Pedikúra je obzvláště během chladných měsíců, mimořádně důležitá.

Na pedikúru je vždy správný čas. V letních měsících jsou naše nohy vystaveny většímu obdivu, ale pravda je taková, že v zimě ji potřebují ještě více. Proč je pedikúra mnohem více než jen beauty záležitost a je důležité jak často a jak nohy ošetřujeme?

Vhodná – nevhodná obuv
„Zavřeno boty jsou pro naše nehty a chodidla špatné hned z několika důvodů. Zamčená obuví může totiž dojít k vysušování nohou v botách a častým problémem je i naopak zapaření nohou důsledkem nekvalitní nebo nevhodně zvolené obuvi,“ říká na úvod Karolína Volkov, majitelka salonu DnJ DNA.

„Pocit suchých nohou je na jedné straně velmi nepříjemný a na druhé straně je nezdravý i ze zdravotního hlediska, kdy přichází k praskání kůže na patách, která může v extrémních případech končit i jemným krvácením záněty a nepříjemnou bolestí. Pravidelnou pedikúrou odstraníme problém suchých nohou a pedikérka dokáže odhalit varovné signály již v začátcích a tudíž je i začít řešit. „

relaxace nadevše
Ten nepříjemný pocit ledových nohou v zimních měsících známe všichni a co je v takovém případě příjemnější jako horký esenciální koupel a uvolňující masáž? Konec roku bývá často velmi stresující a profesionální pedikúra je velmi účinný odbourávač stresu.

„Tak proč si ji nedopřát i když někdo neobdivuje naše nehty? Vždyť přece sebe láska je ta nejdůležitější láska a my si zasloužíme, aby se o nás někdo staral. K dobré pedikúře jednoznačně patří i profesionální odvedená masáž, která je kromě relaxu i velmi důležitým zdravotním nástrojem pokud jde o nohy. Reflexní masáž nohou dokáže pomoci fyzické bolesti, ale i úzkostem a stresu a každá dobrá pedikérka zná minimálně její základy, „dodává Karolína.

Dodejte nohám živiny
Produkty, které se používají na profesionální pedikúře jsou voleny tak, aby dodaly vašim nohám všechny potřebné látky a vitamíny. Pedikúrou nejen, zabráníte suchým nohám, ale zabezpečíte i balanc pokud jde o pokožku nohou. Zapomínat netřeba ani na velmi důležitý peeling, který odstraňuje z nohou odumřelé buňky, jejichž přebytek se projevuje na kůži v například v podobě drsné paty. Pokud jsou chodidla správně hydratované jsou hladké a příjemné na dotek, což je někdy mnohem důležitější než jen hezké nehty.

Nejen krásné nehty, ale i zdravé nehty
Problémy s nehty na nohou někdy zanedbáváme, ale často jsou varovným signálem zdravotního problému, který umí nejlépe odhalit právě zkušená pedikérka. Mezi nejčastější patří nehtová mykóza či jiné plísňové infekce.

„Tyto neprízemne a nepěkně vypadající problémy naštěstí víme v počátečních stádiích řešit i doma, na to jak na to, nám ale právě pořadí pedikérka, která s ošetřením začne a doporučí jaké produkty si pořídit. Pokud vás naštěstí infekce netrápí v zimě je čas postarat se o výživu a zpevnění nehtů a gel lak vyměnit za lakování, pokud to nehty potřebují. V salonech je většinou na výběr množství výživných laků, které nehtům prospějí a zajistí, aby byly perfektně připraveny na sandálkovú sezónu když na to přijde, „uzavírá odbornice.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek