- Komerční sdělení -aktuality

Nosič kol na páté dveře vozu – výhody a nevýhody

Nosiče kol patří mezi praktické a oblíbené řešení pro přepravu kol. Pokud jste dodnes přepravovali své bicykly v zavazadlovém prostoru – v kufru, jistě víte, že se jedná o problematický způsob převozu a kola se do auta bez oddělání předních kol jednoduše nevlezou. V takovém případě vám jistě dokonale poslouží nosič, na který umístíte až čtyři kola. Dnes se blíže podíváme na nosič na páté dveře

Existuje více druhů

Rozlišujeme mezi třemi druhy nosičů. První typ je na střechu vozu, takzvané střešní nosiče, které se upevňují na příčníky s hagusy nebo pouze s takzvanými Fixpointy. Druhým typem je nosič na tažné zařízení, který se umísťuje na takzvanou kouli. Pro tento způsob byste měli mít třetí SPZ. A posledním typem je již zmíněný nosič na páté dveře, o němž si řekneme o něco více.   

Nosič kol na páté dveře pod lupou

Tento nosič je ideální pro lidi, kteří na svém autě nemají tažné zařízení a střešní nosiče jim z nějakého důvodu nevyhovují. Výhodou je jistě i poměrně nízká pořizovací cena, ale také samotná montáž. Následně i nezměněné jízdní vlastnosti a nezvedá se ani spotřeba paliva. 

Také bychom rádi upozornili, abyste tento typ nosičů vybírali vždy dle vašeho typu auta. Nedoporučujeme zkoušet ani univerzální systémy – nemusí padnout na vaše auto. Potíže mají například sedany, u těch je problém sehnat nosič na páté dveře. Počítat byste měli také se sníženou viditelností přes zadní okno. A pokud budete potřebovat něco v kufru, dostupnost je velmi ztížená. Před instalací je také velmi vhodné celé zadní dveře umýt a zbavit je částeček prachu, jinak můžete lak auta poškrábat a při častějším používání jej téměř zničit.   

Sečteno a podtrženo

Velkou výhodou je jistě snadná a velice rychlá instalace. Dále také příznivá cena, která dokáže potěšit. Nevýhodou je zhoršený nebo téměř žádný výhled ze zadního okna, těžko se dostanete do kufru a pro bezpečnost se doporučuje převážet pouze tři kola. Nejlevnější nosiče lze pořídit již za pár tisícovek. Ovšem je dobré hledět na typ vašeho auta a podle něj vybírat. 

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek