- Komerční sdělení -aktuality

Vyzkoušeli jsme náhradu za Google fotky

Domácí cloud můžete mít i ve vašem obývacím pokoji.

Už žádné tisknutí fotografií, ukládání do alb a jejich prohlížení, jen když přijde návštěva. V éře chytrých telefonů a všude dostupného internetu můžete své snímky ukázat komukoli a kdekoli.

Sorry, video přehrávač failed to load.(Error Code: 101102)
Nemusíte si je však ukládat na zahraniční servery velkých společností, alternativa v podobě domácího NAS (Network Attached Storage) zařízení totiž není komplikovaná pro nastavení a používání a co je hlavní, nad svými daty budete mít výrazně větší kontrolu.

Přenesli jsme našich 25 tisíc fotografií a 20 alb ze serverů Googlu na domácí NAS Synology DS220+ a pokusili se zjistit, zda je domácí cloud vhodný i pro běžného člověka.

Co je NAS?
NAS (Network attached storage) můžeme označit za malý počítač neustále připojený na internet nebo do domácí sítě s místem pro vložení SSD nebo klasických pevných disků.

V něm naleznete hardware, který je podobný tomu ve vašem chytrém telefonu či levném notebooku. Má i vlastní operační systém, jehož funkce závisí zejména na samotném hardwaru.

Dražší modely vám proto mohou nabídnout velké množství funkcí, ale je třeba si dobře zvážit, zda je i skutečně využijete. NAS ovládáte z rozhraní internetového prohlížeče nebo z aplikace ve svém chytrém telefonu a tabletu.

Není jen datovým úložištěm, na které můžete přistupovat z kteréhokoli místa na světě. Může automaticky zálohovat vaše zařízení, může být vaším domácím webovým a e-mailovým serverem, multimediálním centrem, jednoduše švýcarským nožíkem pro práci s vašimi soubory.

Plnohodnotně nahradí oblíbené cloudové služby, přičemž je z dlouhodobého hlediska cenově výhodnější, zejména při potřebě větších kapacit počítaných na terabajty.

My jsme oblíbené Google fotky porovnali se službou s názvem Synology Photos. Funguje nejen na každém moderním Synology NAS zařízení, firma tuto službu podporuje také na starších modelech se systémem DSM 7.0.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek