- Komerční sdělení -aktuality

Facebook vypne funkci rozpoznávání obličeje, data smaže

Funkci používá více než třetina denních aktivních uživatelů.

Informovaly o tom agentury AFP a AP.

Tento krok, který ovlivní více než miliardu uživatelů, přichází po zveřejnění tvrzení bývalé datové analytičky Facebooku, že jeho produkty jsou škodlivé pro děti a přispívají k polarizaci společnosti v USA.

„Více než třetina denních aktivních uživatelů Facebooku používá funkci rozpoznávání obličeje, na základě čehož je lze identifikovat. Odstraněním této funkce budou vymazány digitální šablony rozpoznávání obličeje více než miliardy uživatelů,“ uvedla v prohlášení společnost Meta Platforms.

„Tato změna bude jedním z největších posunů v používání rozpoznávání tváře v historii této technologie,“ uvedl v úterý na blogu viceprezident pro umělou inteligenci ve společnosti Meta Jerome Pesenti.

Facebook již dříve omezil používání funkce rozpoznávání obličeje, kterou zavedl před více než deseti lety. Facebook v roce 2019 přestal používat software k rozpoznávání obličeje při identifikaci přátel uživatelů na přidaných fotografiích, jakož ik automatickému navrhování, aby své přátele na fotografiích označili.

Generální ředitel americké společnosti Facebook Mark Zuckerberg minulý čtvrtek oznámil, že jeho firma se přejmenuje na Meta. Jedná se o součást jeho snahy obsáhnout v názvu společnosti svou vizi virtuální reality pro budoucnost, kterou Zuckerberg nazývá metaverzum.

Agentura AFP při otázce přejmenování společnosti na Meta upozornila, že všechny její sociální sítě a aplikace Facebook, Instagram či WhatsApp název měnit nebudou. Ten změní jen mateřská firma.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek