- Komerční sdělení -aktuality

Celý život vedle jámy. Uhelný důl v Německu spolkl vesnice, ale vzdor roste

Jako zívající černo-hnědá jizva v zemi spolkl německý uhelný důl Garzweiler už více než deset vesnic.

Stoleté kostely a rodinné domy srovnaly se zemí a pozemky pod nimi vyrvaly. Zmizela zemědělská půda. Vyprázdnily hroby.

Sorry, video přehrávač failed to load.(Error Code: 101102)
„Všechno zničili pro uhlí,“ říká Eckhardt Heukamp a hledí do obrovské jámy na okraji jeho pole zhruba třicet kilometrů od Kolína.

Ale pod jeho nohama se nachází ještě více, co se dá vytěžit: ohroženo je dalších šest vesnic.

Heukamp, ​​56letý farmář, je posledním odpůrcem v Lützerathu, další vesničce, která má uvolnit místo pro ještě více těžby uhlí k napájení německých domů. Bojuje proti nucenému vyvlastnění statku z 18. století, kde jeho rodina žije již generace. Nyní leží méně než sto metrů od okraje dolu.

Zatímco se světoví lídři připravují na setkání v Glasgowě ve Skotsku na konferenci OSN o změně klimatu, malá komunita je v první linii boje za to, aby Německo jednalo v souladu se svými klimatickými závazky. Je jednou z mnoha takových komunit na celém světě, protože země nezvládají držet krok s ambiciózními přísliby ke snižování emisí.

Chtějí být klimatickým lídrem
Uhelná jáma je připomínkou rozporů v německých environmentálních přístupech: odcházející kancléřka Angela Merkelová byla přední postavou mezinárodní diplomacie v oblasti klimatu, ale největší evropská ekonomika se nedokáže zbavit závislosti na uhlí.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek