- Komerční sdělení -aktuality

Potřebujete technologie na zpracování plechu?

Jestliže se zabýváte výrobou předmětů z rovinného plechu z tabulí, nebo zpracování svitků, jistě se neobejdete bez důmyslných technologií, které vám pomohou. Technologií na zpracování plechu je vícero, zvolit je potřeba podle toho, co vše potřebujete s plechem udělat. Hodit se vám mohou třeba řezací lasery, tvářecí stroje nebo třeba ohraňovací lisy. Možností je ale mnohem víc.

Šikovný a přesný řezací laser

Při zpracování plechu vám mohou velmi pomoct laserová řezací centra. Řezací laser pracuje na principu tavné technologie dělení, materiál se lokálně roztaví a odstraní za pomoci proudu asistenčního plynu. Tato technologie je velmi flexibilní, má téměř neomezené možnosti při řezání tvarů s vysokou přesností a kvalitou řezu.

Řezací lasery, respektive laserový paprsek z FIBER pevnolátkového zdroje je na čočku přenesen s vysokou energetickou účinností optickým kabelem. Lze s ní bezpečně a efektivně zpracovat i vysoko reflexní materiály jako měď, mosaz a speciální ocel.

Ohyby díky ohraňovacím lisům

Pokud potřebujete ohraňovací lis, je dobré vědět, že při nejčastěji používaném vzduchovém ohýbání je velikost úhlu ohybu vyrobeným tímto lisem závislá na hloubce průniku razníku do matrice. Postupným ohýbáním se získávají požadované tvary profilů. Při kombinaci pozitivních a negativních ohybů je nutné otáčet s výrobkem. Co se týče maximální tloušťky ohýbaného materiálu, je závislá na pevnosti materiálu, použitých nástrojích, délce ohybu i maximální lisovací síle ohraňovacího lisu.

Tvářecí stroje

Další variantou jsou tvářecí stroje, které jsou schopny u vzduchotechnických potrubí a rour vyrobit tři typy lemů – Pittsburgh, Snaplock a stojatý, a dle potřeby je také finálně zakroužit a uzavřít. Druhou skupinou jsou falcovací stroje, jež jsou připraveny pro všechny aplikace a režimy provozu.

Více informací najdete na canmet.eu.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek