- Komerční sdělení -aktuality

Víte, jak velké betonové jímky by měly mít klasické rodinné domy?

Spousta nemovitostí v Čechách i na Moravě není napojena na obecní kanalizaci. Jsou jednoduše místa, kde veřejná kanalizace zcela chybí, ale i v takových místech musíme nakládat s odpadními vodami tak, jak ukládá zákon. Abyste mu vyhověli, musíte namísto kanalizace zajistit odtok splašků z domu do domácí čističky odpadních vod nebo do jímky.

Betonové jímky nevyžadují údržbu

Na rozdíl od domácích čističek odpadních vod si betonová jímka nežádá žádnou údržbu. Samozřejmě, musíte zajistit pravidelný vývoz fekálním vozem, ale to je vše. Životnost betonové jímky je několik desítek let, na dlouhou budete mít vystaráno.

Co se týče velikosti, k rodinným domům je vhodná žumpa o objemu  – 10 – 20 m3. U bytových domů je potřeba objemu vyšší. Nejčastější rozměr je betonová jímka 12m3. Zvolit můžete vícekomorové jímky, které uspokojí potřebu i v takovém případě.

Výhody betonových jímek

Septik, žumpa nebo jímka Ostrava z betonu vás potěší i svou pevností a stabilitou. Není potřeba provádět žádné obetonování, jako třeba u plastových jímek. Jednoduše připravenou jámu, do které bude betonová žumpa usazena, vysypete vrstvou jemného štěrku o výšce 5 – 10 cm. Svou vahou je pak žumpa tak stabilní, že s ní nehne ani příp. spodní voda.

Kvalitně vyrobená betonová jímka Brno je vyrobena z betonu, železné výztuže a je opatřena penetračním nátěrem. Je naprosto nepropustná, pevná, stabilní. Firma by vám k tomu měla doložit i patřičný certifikát.

K čemu můžete betonové jímky použít?

Uplatnění nachází betonové jímky s vysokou životností, i coby nádoby na dešťovku. Tím vám ušetří peníze při zalévání zahrádky, splachování WC nebo při praní, stačí udělat správně napojení všude, kde potřebujete.

Jímky z betonu lze využít i jako sklep o libovolné velikosti. Záleží jen na velikosti žumpy nebo několika žump, které propojíte.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek