- Komerční sdělení -aktuality

Novodobý trend: Lidé k nám chodí s fotkami z Instagramu a ukazují nám, jak by chtěli vypadat, tvrdí odbornice na krásu

Společnost založená na vzhledu: Lidé k nám chodí s fotkami z Instagramu a ukazují nám, jak by chtěli vypadat

Kdysi se ženy v 40-tce stávaly starými maminkami, ale dnes je běžné, že v 40-tce začínají nový život. I to je jeden z důvodů, proč ženy podstupují estetické zákroky. Ty jsou však přesto stále vnímány jako něco proti přírodě. O tom, proč je to tak a jaká je skutečně podstata drobných vylepšení, nám vyprávěla doktorka Marie Rakúsová z Crystal Esthetic Clinic.

Nikdy v historii lidstva vzhled nehrál takovou roli jako dnes. Nepochybně to je způsobeno i vlivem sociálních sítí, které na nás nepřímo vyvíjejí tlak porovnávání se. A my lidé mu čas od času ochotně propadneme. Závidíme instantní krásu, ale i pohodu, aniž jsme si uvědomili, že trvá jen pár vteřin. Tolik, kolik se na ni díváme. Chceme vypadat a působit co nejlepší, chceme být svěží, obdivováni, jednoduše krásní. Kde je však hranice, která určuje, co je ještě v pořádku a co ne? Kdy jsme to ještě my a kdy se měníme na ideál krásy, který vlastně není ani skutečný?

Na začátek se mi nedá nezeptat se takovou tu základní, trochu osobnější otázku. Proč jste si vybrali estetickou medicínu?
Vždycky mě to táhlo k umění. V dětství jsem hrávala na klavír a iv současnosti ráda maluji, navštěvuji muzea umění a výstavy. Medicína byla zase pro mě fascinující věda. Ze začátku jsem plánovala být psychiatričkou. Spolužáci mi zvykli říkat, že bych se hodila spíše na dermatologii, co jsem tehdy razantně odmítala, ale nakonec jsem si ji přece jen vybrala se záměrem věnovat se estetické medicíně. Právě v tomto odvětví se pěkně spojuje umění a věda.

Psychiatrická? To je zajímavé, vaše práce totiž z velké části nepochybně obsahuje i nějaký ten psychologický základ …
Psychiatrie byla pro mě v té době velmi zajímavý obor, po absolvování klinických stáží jsem se nakonec rozhodla pro dermatologii. Obecně každý lékař musí být do jisté míry i psychologem. V estetické medicíně to platí ještě více. S klienty musíme o něco více komunikovat a zbavit jejich pocitů nervozity, odpoutat je od nepříjemných věcí – chodí k nám totiž mnoho lidí, kteří se paradoxně bojí jehel. Při nich se lékař musí více soustředit, aby uklidnil klienta a zároveň vykonal co nejlepší práci.

A co takoví klienti, kteří jdou vysloveně za nějakým konkrétním vysněným vzhledem? Míváte i takových?
Ano, mnohdy chodí lidé s fotkami z Instagramu a ukazují nám, jakoby chtěli vypadat. Pokud je to něco, co je realizovatelné, popíši jim, nakolik se k dané představě víme přiblížit a kolik ošetření bude potřebných. Někdy však musím na začátku říct, že to pro daného člověka prostě není reálné, má například zcela jinou anatomii obličeje. Často musím klientům vysvětlit i to, že mnohé fotky na internetu jsou účelové a upravovány. Lékaři, kteří v tomto oboru pracují, vědí takové fotky odhalit velmi rychle.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek