- Komerční sdělení -aktuality

Kolik stojí ekologická likvidace vozidel?

I když se během let stane automobil naším nejvěrnějším společníkem a parťákem, jednoho dne se ho budeme muset vzdát. Důvodem toho bývá většinou fakt, že se stane nepojízdným. A když k tomuto okamžiku skutečně dojde, jakožto majitel se ptáte, co máte konkrétně dělat, jak postupovat a kolik to všechno bude vlastně stát. Pojďme si na vše odpovědět. 

Auto se likviduje ekologicky

Ve chvíli, kdy se stane automobil nepojízdným, je načase přistoupit k ekologické likvidaci vozidel. Zatímco někdy je nutné nepojízdný vůz dostavit, jindy si firmy zaměřující se na likvidace automobilů přijedou pro vozidlo samy. V souvislosti s tím se nabízí otázka, kolik to tedy bude stát. 

Ekologická likvidace vozidel je bezplatnou záležitostí. Je však důležité si takzvaně “oběhnout” potřebné úřady a po sešrotovaní našeho čtyřkolého společníka ho odstranit z registru vozidel. K tomu může dojít po získání potvrzení o likvidaci – bez něj vozidlo nebude ze zmiňovaného registru odstraněno. 

Co je třeba si před likvidací připravit?

Likvidace vozidel opravdu není žádná věda. Je to stejně snadné jako návštěva autoservisu nebo pneuservisu. Před likvidací si připravte hlavně technický průkaz (ten velký) a pokud likvidujete vůz někomu jinému, tak i vyplněnou a podepsanou plnou moc, která vás k tomuto úkonu zplnomocňuje. Co naopak není třeba, tak malý technický průkaz a registrační značka vozidla. 

Jak již bylo zmíněno, likvidace je zdarma a po jejím proběhnutí dostanete do rukou potvrzení o jejím provedení. S tímto dokumentem poté zajděte na příslušný úřad a, jak již také bylo zmíněno, odstraňte ho z registru. 

Mluvíme o zákonem stanovené povinnosti, proto není možné, abyste nepojízdný vůz dále rozprodávali na součástky nebo ho skladovali na své zahradě. Ve chvíli, kdy se automobil stane nepojízdným, vaše další kroky budou směřovat k jeho ekologické likvidaci. 

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek